Roll of Honour

Adult Hurling & Football

Minor B Football

  • Won West final in 1991 versus Galtee Rovers
  • Won County semi-final in 1991 versus Newcastle
  • Won County final in 1991 versus Burgess
  • Won West final in 2000 versus Lattin-Cullen
  • Rockwell/Rosegreen Won West Final in 2013 versus Knockavilla Kickhams

U 21 C Football

  • Won West final in 2003 versus Sean Treacys

U 21 B Football

  • Rockwell/Rosegreen Won West final in 2014 versus Cappawhite Gaels
  • Rockwell/Rosegreen Won West final in 2015 versus Cappawhite/Treacys

Junior A Football Championship

  • Won West final in 1989 versus Glengar
  • Won West final in 1995 versus Aherlow
  • Won West final in 2003 versus Rockwell
  • Won West final in 2004 versus Cappawhite, Won County semi-final versus Drom & Inch, Won County final versus Clonmel Commercials
  • Won West Final in 2010 versus Sean Treacys, Won County semi-final versus Newcastle, Lost County final versus Eire Og Nenagh
  • Won West final in 2013 versus Aherlow Gaels, Lost County Semi-final to Shannon Rovers after replay
  • Won West final in 2014 versus Sean Treacy’s, Lost County Quarter Final to Inane Rovers

Division 2 Adult Football League

  • Winners in 2002 and 2003

Junior A Football League

  • Won League in 1986, 1987, 1989, 1993, 1994, 1995 and 1998

Junior Hurling A

  • Won West final in 1990 versus Cashel
    Won West final in 1993 versus Aherlow

Junior Hurling B

  • Won West final in 2004 versus Sean Treacys
  • Won county semi-final versus Drom & Inch
  • Won West final in 2012 versus Cashel King Cormacs
  • Beaten in County Semi-final by Cahir
  • Won West final in 2014 versus Sologhead
  • Beaten in County Final by Killenaule

Underage Hurling & Football

U 11 Football

  • Won Blitz in 1995 versus Galtee Rovers

U 11 Hurling:

  • Won West Under 11C Garda Cup in 2015 versus Lattin / Aherlow

U 12 B Football:

  • Won West final in 1958
  • Won West final in 1996 versus Cappawhite
  • Won Under 12B Football Plate/Shield 2009

U 12 C Football

  • Won West final in 1982

U 12 D Football

  • Won West Final in 2012 versus Knockavilla Kickhams (2nd Team)

U 12 E Football:

  • Won West Final in 2014 versus Clonoulty Rossmore (2nd Team)

U 12 F Football:

  • Won West Final in 2012 versus Eire Og, Anacarthy (3rd Team)

U 12B Hurling:

  • Won West Final in 2014 versus Golden/Kilfeacle (lost County Final to Silvermines)
  • Won West Hurling League in 2016

U 12C Hurling:

  • Won West Hurling League in 2015

Under 13B Hurling:

  • Won West Under 13B Garda Cup in 2015 (Amalgamation with Rockwell Rovers)

U 14 B Hurling: Won West final in 1993

  • Won West final in 1997 versus Cashel

U 14 C Hurling: Won West Tipperary Final 2011 versus Emly

  • Won West Tipperary Final 2012 versus Emly
  • Won West Tipperary League Final 2012 versus Emly

U 14 B Football:

  • Won West Tipperary Final 2012 versus Cappawhite
  • Won West Tipperary Peil B in 2015 versus Lattin/Aherlow (Lost county final to Clonmel Og)
  • Won West Tipperary Final 2016 versus Cashel (amalgamation with Rockwell Rovers)

U 14 C Football:

  • Won West Tipperary Final 2011 versus Emly

U 15 Hurling:

  • Won West final in 1957

U 16 A Football:

  • Won West final in 1999 versus Galtee Rovers

U 16 B Football:

  • Won West final in 1995 versus Aherlow
  • Won West final in 1988 versus Solohead
  • Won West final in 2016 versus Eire Og Anacarthy (amalgamation with Rockwell Rovers). Lost County Final to Boherlahan/Dualla

U 16 B Hurling:

  • Won West final in 2015 versus Lattin/Aherlow (amalgamation with Rockwell Rovers)